УЗД у гінекології можна розділити на два типи:
1. Загальна діагностика, що проводиться двома способами:
Дослідження обома датчиками дає можливість більш детально оцінити стан матки, яєчників та маткових труб.
2. Допплерометрія.
Більшість захворювань органів малого таза супроводжується порушенням артеріального та венозного кровообігу, за допомогою даного методу досліджують особливості кровотоку органів малого тазу. Доплерометрія – важлива складова діагностики захворювань репродуктивних органів, вона обов'язкова при діагностиці:
Отже, коли необхідно УЗД малого тазу?
Які цілі ставить гінекологія перед УЗД:
УЗД малого тазу виконується у певні дні циклу, залежно від того, якою є мета дослідження!
Окремо слід розповісти фолікулометрії– це ультразвуковий моніторинг роботи яєчників протягом одного або кількох менструальних циклів. Це дослідження знайоме багатьом жінкам, які страждають на безпліддя або порушення менструального циклу. дозволяє простежити за динамікою овуляції. У першій фазі менструального циклу фолікулометрія дозволяє простежити за зростанням ендометрію, а у другій за розвитком фолікула. За допомогою неї можна досить точно встановити факт овуляції та визначити її термін. Навіть після кількох років безплідності, для деяких пар метод фолікулометрії дозволив досягти бажаного результату. Існує досить велика кількість методик для визначення дня овуляції, проте, коли є підозри на її повну відсутність, слід все ж таки звернутися до апаратного моніторингу процесу фолікулометрії.
Виявити захворювання органів малого таза, наприклад, кісти, міоми та інші наявні проблеми можна за допомогою фолікулометрії.