Загальна інформація про ФД

Електрокардіографія (ЕКГ) - це метод дослідження серця людини в стані спокою, що дозволяє виявити широкий спектр захворювань (зміни ритму серця, збільшення камер серця, порушення кровопостачання, можливі запальні процеси тощо). Сьогодні є одним з найпоширеніших і доступних діагностичних методів . Абсолютно нешкідливий та безболісний. Досить простий і інформативний. Займає лише 10-15 хвилин.


Активно застосовується з профілактичною метою:

  • Вагітних
  • Дітей (особливо після перенесеної інфекції)
  • Спортсменів, і людей, які займаються спортом, 3 і більше разів на тиждень
  • Перед будь-якою операцією, для госпіталізації до стаціонару.
  • Щороку всім після 40 років
  • Людей із підвищеною масою тіла

Регулярно необхідно проходити ЕКГ людям, у яких: цукровий діабет, порушення функції щитовидної залози, хронічні захворювання дихальної системи, гіпертонія.

Важливо знати!

Для отримання достовірних результатів необхідно: за годину до процедури не пити каву, не курити, виключити важкі фізичні та емоційні навантаження, не наїдатись, за добу до процедури не вживати алкоголю та лікарських препаратів.

Все ж таки необхідно відзначити, є ймовірність того, що ЕКГ не покаже порушення роботи серця, оскільки порушення можуть виникати періодично, при деяких додаткових факторах наприклад перенапруга фізична, емоційна та ін А ми говорили раніше що ЕКГ має досить обмежений тимчасовий період дослідження, який може не захопити ці порушення. Якщо при хорошому результаті даного діагностичного методу у пацієнта є скарги на біль і дискомфорт у серці, лікарем призначаються додаткові методи дослідження: ЕКГ з навантаженням, або добове моніторування.

ЕКГ з навантаженням - виконується для того, щоб дати більш повну оцінку роботі серця, в період активного фізичного навантаження людини. Оскільки процедура зняття ЕКГ обмежується тимчасовими рамками і триває всього 5-10 хвилин, не завжди вдається зареєструвати момент нападу аритмії або болю в серці.

Якщо пацієнт пред'являє скарги на непритомні, напівнепритомні стани, прискорене серцебиття, перебої у роботі серця, запаморочення, біль у грудях, задишку при хорошому ЕКГ, у разі доцільно призначення добового моніторування ЕКГ по Холтеру - суть методу полягає у реєстрації ЕКГ, маленьким портатив , протягом доби, а пацієнт у цей час веде щоденник, в якому фіксує всі події, що відбуваються з ним протягом дня, що дозволяє при аналізі добового запису ЕКГ, доктору виявити не тільки минущі порушення роботи серця, а й пов'язати їх появу з якими або подіями: з часом доби, фізичним навантаженням, емоційною напругою.

CALL NOW
+