При правильній підготовці до УЗД візуалізація тканин стає виразнішою та інформативність методу значно підвищується.
УЗД органів черевної порожнини
1. Проводиться вранці натщесерце, якщо дослідження неможливо провести вранці, допускається легкий сніданок.
2. За день до дослідження виключити: з раціону продукти, що посилюють газоутворення (хліб, бобові, газовані напої, кондитерські вироби, сирі овочі багаті на клітковину)
3. Якщо ви приймаєте лікарські засоби, попередьте про це лікаря УЗД. Не можна! проводити дослідження після гастроскопії та колоноскопії, іригоскопії.
УЗД органів малого тазу
Трансабдомінально (через живіт) Дослідження проводиться при повному сечовому міхурі, тому необхідно не мочитися до дослідження протягом однієї години та випити до 1 літра негазованої рідини за 1 годину до процедури.
Трансвагінально. Спеціальної підготовки до дослідження не потрібне. Необхідно враховувати, що наповнений сечовий міхур у цьому випадку заважає проведенню дослідження та потребує спорожнення.
УЗД передміхурової залози
Трансабдомінальне дослідження проводиться при повному сечовому міхурі, тому необхідно не мочитися до дослідження протягом 3 – 4 годин та випити 1 л негазованої рідини за 1 годину до процедури;
Трансректально (ТРУЗІ) - даний метод повинен бути основним при обстеженні передміхурової залози. Для ТРУЗІ наповнення сечового міхура не потрібно. Напередодні дослідження потрібна очисна клізма.
УЗД сечового міхура
Дослідження у чоловіків та жінок проводиться при повному сечовому міхурі, тому необхідно не мочитися до дослідження протягом 3 – 4 годин та випити 1 л негазованої рідини за 1 годину до процедури.
УЗД молочних залоз
Дослідження молочних залоз бажано проводити у перші 10 днів менструального циклу.
Спеціальної підготовки не потрібно.
Не вимагають спеціальної підготовки так само при дослідженні: