Психологія

Як діє психотерапія?

Основа лікувального ефекту будь-якої гарної психотерапії – це атмосфера довіри та безпеки. Перебуваючи в кабінеті психотерапевта, Ви будуєте особливі «терапевтичні» відносини, які й допомагають запускати головні зміни у Вашому житті.

Докладніше про психотерапевтичні відносини (індивідуальна психотерапія).

У результаті продуктивної внутрішньої роботи в людини з'являється вибір - діяти усвідомлено, а чи не так, як він звик раніше. Фахівець допомагає вам побачити проблемну ситуацію і вашу поведінку в ній з різних боків, він ставить «ключові» питання, які допомагають дійти важливих внутрішніх відкриттів про себе.

Наші цінності.

Перш за все ми цінуємо довіру наших пацієнтів, тому особливо ретельно ставимося до питань конфіденційності. Ми віримо, що кожен з нас має необхідні внутрішні ресурси для того, щоб упоратися з будь-якою власною проблемою. Наше завдання – допомогти вам побачити ці ресурси та навчитися використовувати їх у своєму реальному житті.

Інститут Здоров'я Сім'ї гарантує

  • Висока якість надання психологічної та психотерапевтичної допомоги
  • Абсолютну конфіденційність
  • Зручний запис без черг
  • Гнучку систему оплати

Якщо вам потрібна допомога психотерапевта, ми чекаємо на ваше звернення!

ПСИХООНКОЛОГІЯ рятує від розпачу

Адже зовсім неважливо – від чого помреш, адже куди важливіше – для чого народився.

30-50% онкологічних хворих на тому чи іншому етапі розвитку захворювання мають симптоматику, достатню для виставлення психіатричного діагнозу. До найімовірніших психічних порушень у онкологічних хворих належать: адаптаційні реакції різної тяжкості, тривожні розлади, депресивні стани, порушення свідомості (наприклад, деліріозні стани), сексуальна дисфункція, суїцидальна поведінка. На жаль, у нашій країні більшість таких хворих не одержують необхідної допомоги. Психологічне обстеження має стати частиною комплексного обстеження хворого, що надходить до онкологічної клініки. Для цього доцільно використовувати опитувальники скринінгу (PHQ-9, HADS).

Таким чином, один із важливих (але далеко не єдиних) напрямів у психоонкології – це підтримка та психологічна корекція онкологічних хворих. При цьому враховуються преморбідні особливості особистості та психічне здоров'я, набуті психологічні навички, вік, соціальна ситуація, культуральні особливості тощо. Не менш важливим є консультування родичів, які є найближчим оточенням хворого і здатні надати йому неоціненну допомогу. Крім того, серйозним завданням психоонкології, якій за кордоном навіть присвячують окремі симпозіуми, є підготовка пацієнта до смерті та психологічний супровід вмираючих – область, що включає величезне коло проблем.

ОНКОПСИХОЛОГІЯ

Емоційний та інтелектуальний стан грає істотну роль як у сприйнятливості до хвороб, включаючи рак, так і у рятуванні від них.

ВОЛЯ ДО ЖИТТЯ

Чому, страждаючи на те саме захворювання, одні пацієнти одужують, а інші - вмирають? І як це пов'язано з тим, що деякі пацієнти стверджують, що хочуть одужання, але поводяться при цьому так, наче життя їм набридло? Інші поводяться, ніби вони своїми діями, рішеннями, планами можуть вплинути на хворобу, долю, життя. І як не дивно, саме ці люди, які взяли на себе відповідальність за своє життя, найбільш позитивно відповідають на лікування та домагаються неймовірних результатів у власному зціленні. У II столітті нової ери римський лікар Гален звернув увагу на те, що життєрадісні жінки рідше хворіють на рак, ніж жінки, які часто перебувають у пригніченому стані. І після Галена багато лікарів пов'язували першопричину раку з життєвими негараздами, неприємностями та горем.

ПСИХОТЕРАПІЯ РАКУ

Робота з психотерапевтом спрямована на те, щоби вибрати Життя! Своє життя! Визначити психологічні структури особистості, які прагнуть смерті і звільнитися від них. Виявити структури психіки, які прагнуть життя і багаторазово посилити їх.

ОНКОПСИХОЛОГІЯ І ПСИХОТЕРАПІЯ РАКУ

Ставить своїм завданням розробити чітку картину здоров'я та покроковий план його досягнення та стартувати процес психосоматичного самозцілення.

СТАН ДЕПРЕСІЇ ПІДВИЩУЄ РИЗИК РОЗВИТКУ РАКУ

Вчені встановили, що під час депресії в організмі людини включаються механізми "самоліквідації". Внаслідок цього різко знижується імунітет і підвищується ризик розвитку раку.

Фахівці пояснили, що робота людського організму регулюється нервовою системою та через кров (гуморальною – у тому числі за допомогою гормонів). Коли людина перестає хотіти жити, нервова система подає сигнал, і в організмі запускається процес гуморальної аутоагресії, який часто не можна свідомо зупинити або за допомогою медицини.

У ракових хворих, які страждають на депресію, рівень смертності на 26-40% вищий, ніж у онкохворих, які хочуть жити. Пригнічена психіка сприяє розвитку злоякісних новоутворень. Психотерапія депресивного розладу покращує якість життя онкохворих.

Сміхотерапія

Сміхотерапія - це новий напрямок медицини. І назва в неї є – гелотологія (сміх та вчення). Це вид психотерапії, який використовує регулярний перегляд кінокомедій, читання кумедних історій, ведення гумористичних щоденників. Сміхотерапія виникла в Америці, почалася вона з доктора Нормана Казінса, якого називали "людина, яка розсмішила смерть", а сміхотерапію - ендорфінотерапією.

"Знімаю стрес повільніше за пальто..." Г.Хазанов

CALL NOW
+