Пульмонолог

Лікар, що спеціалізується на лікуванні та діагностиці захворювань дихальної системи, називається пульмонологом. Якщо звернутися до статистики, то отримаємо цікаву інформацію, виявляється, хвороби органів дихання поширені майже так само, як і серцеві захворювання. Але оскільки люди схильні не акцентувати на них уваги зовсім, або звертаються за лікуванням пізно, то отримуємо, після гострої форми переходять у хронічну, і як наслідок численні проблеми зі здоров'ям, в результаті яких відбувається суттєве зниження якості життя. Хвороби органів дихання проблема сьогодні дуже актуальна та крім спадковості, яка найчастіше проявляється в астмі. Причинами захворювання органів дихання може бути цілий перелік негативних факторів:

  • Шкідливі звички:
    • Куріння призводить до тяжких уражень органів дихання (хронічні бронхіти та онкологія). Наявність цієї згубної звички в підлітковому віці призводить до недорозвинення легень і проблем у дорослому віці, навіть якщо людина кидає курити.
    • Трудоголізм. Багато людей належать до категорії «офісних» працівників, які цілими днями сидять на одному місці, в переповнених людьми кабінетах, дихають повітрям «з кондиціонера», вдихають у легкі зважені частинки фарб, що виділилися внаслідок роботи ксероксів та сканерів, принтерів, що сприяють зниженню захисні сили організму, провокуючи розвиток алергічних захворювань, бронхітів.
  • Складна екологічна ситуація. Насамперед це стосується якості повітря, яким ми дихаємо, особливо у великих містах. Промислові виробництва, автомобільні вихлопи - все це створює в повітрі дуже суттєву концентрацію важких металів та інших не менш шкідливих для здоров'я людини речовин, що, звичайно ж, робить свій негативний вплив насамперед на органи дихальної системи
  • Ослаблений імунітет. Більшість захворювань органів дихання обумовлено інфекціями, з якими має боротися імунітет. Тому його зміцнення є найкращою профілактикою.
  • Професійні захворювання. Людей, які працюють на підприємствах з високою запиленістю, токсичними випарами та іншими забрудненнями, спочатку перебувають у групі ризику. Уникнути їх допоможе лише найсуворіше дотримання правил охорони праці та техніки безпеки.
  • Хронічні та гострі захворювання інших органів. Нерідко інфекції, що уражають кишечник, нирки чи інші органи переходять на дихальну систему. Боротися із такими комплексними інфекціями досить складно.

Симптоми, за яких варто записатися прийом пульмонолога:

1. Кашель. Досить часто кашель буває єдиним симптомом захворювань дихальної системи. При тривалому сухому або з мокротою, приступообразном, болісному і тривалому кашлі, особливо, у поєднанні з підвищеною температурою тіла або не проходить після проведеної терапії.

2. Задишка.

  • Задишка, що з'являється під час фізичного навантаження (наприклад, підняття сходами) або в спокійному стані.
  • Раптова задишка може бути ознакою пневмонії чи патології серцево-судинної системи.
  • Задишка із утрудненим вдихом. Вдих короткий, а видих повільний, дихання зі свистом є симптомом обструктивного бронхіту або бронхіальної астми.

3. Напади ядухи.

4. Напади ядухи, що супроводжуються страхом померти, відчуття нестачі повітря – також симптом бронхіальної астми.

5. Субфебрильна температура, озноб, відсутність апетиту, спрага. Біль за грудиною на вдиху чи видиху.

6. Мокрота з кров'яними прожилками чи інші патологічні виділення.

7. Свистячий хрип під час дихання.

8. Сильний хропіння ночами.

9. Відчуття здавлювання грудей

Отже, якщо хоч один із перерахованих вище симптомів Вас турбує, не варто відкладати візит до фахівця, запишіться на прийом до пульмонолога.

Більшість гострих захворювань дихальних шляхів та легень, лікуванням яких займається пульмонолог, обумовлено вірусами, бактеріями та грибами, про це ми вже говорили, проте існують і інші етіології:

  • інфекційні (пневмонія, бронхіт, плеврит, орнітоз)
  • спадкові (муковісцидоз)
  • травматичні (пневмоторакс, гематорокс)
  • алергічні (бронхіальна астма)
  • професійні (силікоз, талькоз, антракоз)
  • хвороби неясного походження (саркоїдоз, ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт)
  • доброякісні та злоякісні опухали дихальною системою

Крім того, пульмонолог займається лікуванням та спостереженням у динаміці за хворими з хронічними обструктивними захворюваннями легень, остеохондропластичними трахеобронхопатіями та пневмосклерозом.

Шляхом проведення диференціальної діагностики, дуже часто, саме пульмонолог виявляє туберкульоз та рак легені.

Дуже важливим є комплексний підхід до діагностики, захворювань органів дихання. Саме в цьому випадку можна чекати на найбільш стійкі результати від лікування

CALL NOW
+